Teknoloji

Apple iPhone 11 telefon incelemesi

Uzun aylardır beklenen dünyanın en iyi telefon modellerinden biri olan Apple iPhone 11 , İphone 11 Pro ve Pro Max telefon modellerinin özellikleri ile en üstün seviyede… Bu özellikler nedeniyle en üstün telefon olma üstünlüğü Apple’nin yeni iPhone modellerinde… Cihazlar yüksek performanslı ve uzun ömürlü pil ile donatıldılar,  mükemmel tasarım A13 bionic işlemciler, daha sağlam metalik kasa ve camlar gibi özelliklerle gelen bu cihazlardan en temel versiyonu olan iPhone 11 toplamda 194 gram ağırlığa sahip; 15 santimetre uzunluğu 7.5 santimetre genişliği ve 8.3 milimetre kalınlığı olan bu yeni telefon modeli İPhone XR ile benzerlik gösterse de çok daha üstün özellikler barındırıyor.

Apple Rakip Tanımıyor

Pekmerakliyim.com

Kendisi ile aynı teknik özelliklere sahip rakip telefonlarda neredeyse 6 kat daha pahalı olan iPhone 11 telefon Yeni A13 bionic işlemcisi ile eski modellere oranla beşte bir oranında daha hızlı performans sergiliyor.  Diğer donanımlarda devreye girdiğinde toplamda yüzde 40 daha güçlü bir telefonla karşı karşıyayız. A13 bionic işlemcinin makine öğrenme yetenekleri daha fazladır. Hatta cihazın işlemcisini ölçen tarafsız bir otorite olan 3D Max link testinden geçen A13 işlemcinin diğer bütün rakip işlemcilere yarı yarıya daha fazla yüksek performans sergilediği belirtiliyor 

İPhone 11’in getirdiği önemli gelişmelerden biri de 12 mega piksellik özel kameralarıdır. Son derece geliştirilmiş olan 12 mega piksellik Ultra geniş kamera gece ve gündüz modunda 48 mega piksel kameraya eşdeğer görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Düşük ışıkta bile yüksek performans gösterebiliyorlar. Bu açıdan sınıfının en iyi performansına sahip, pil ömrü mükemmel olan, harika görüntüler çekebilen gece modunda profesyonel çekim imkanı sunan bir telefon modeli olduğunu söyleyebiliriz. 

Pekmerakliyim.com

İPhone 11 Pro da ise 999 dolar başlangıç fiyatıyla 5.83 süper retina ekran A13 bionic işlemci 64 GB dahili rom 12 mega piksel arka kamera ve 12 mega piksel ön kamera ile birlikte geliyor. Telefonu yarım saat boyunca 4 metre derinlikte tutabilirsiniz herhangi bir su kaçırma riski yok! Pil ömrü ise 10 saat 24 dakika dayanabiliyor. Pro modeli gri Gümüş gece yarısı yeşili ve altın renklerindeki kasalarla donatıldı. Apple firması bu yeni modellerde en sert cam donanımını kullandığını ifade ediyor. Dolayısıyla telefonun Düşme riski ile karşı karşıya kaldığı durumlarda telefon bir zarar görmüyor. Telefonu test eden bazı otoriteler,  3.5 feet yükseklikten telefonu düşürdüklerini ve hiçbir hasar görmediklerini ifade ediyorlar. Son derece Parlak bir ekranı olan bu telefon 752 nit parlaklık seviyesine sahip… Kameraların düşük ışıkta da mükemmel çekim yapabilecek kapasiteleri var. Kamera 0.5 x yakınlaştırma 120 derecelik görüş alanına sahiptir. Kameralarının 4K video çekim yeteneği var. Ayrıca bir perspektiften başka bir perspektife geçiş yaptığınızda beyaz dengesi otomatik pozlama sistemi ile bir sorun oluşmadan çekimlerimize devam edebiliyorsunuz bu telefonda en öne çıkan özellik çok yüksek çözünürlüklü video çekimi olarak vurgulanabilir.

Bu Cihazlarda 5G teknolojisi Yok

 iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinde 5G teknolojisi yok. Ancak 5G ağlarının hala kurulum aşamasında olması nedeniyle en az 3-4 yıl daha bu teknolojiye bütün dünya tam olarak geçemeyecek. 4G LTE Şimdilik 5G teknolojisini yerini tutmasa da iş görmektedir

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı